Pubg Mobile Donma Sorunu

Pubg Mobile Donma Sorunu son zamanlarda oyuncuların oldukça sinirini bozmuş durumdadır. Popülerliğini oldukça fazla arttırmış olan Pubg Steam’da 87 TL ve oldukça yüksek dosya boyutuyla her oyuncunun bilgisayarında yüksek performansla oynanamadığı için Pubg Mobile ve Pubg Emulatör oyunculara adeta ilaç gibi gelmiş durumda. Yüksek kapasiteli bilgisayarı olmayan oyuncular Pubg Mobile’yi ücretsiz bir şekilde oynayabiliyorlar. Her ne kadar bu oyunları telefonumuzdan ve bilgisayardan oynamaya çalışsak da donma sorunları oldukça sinir bozabiliyor.

Pubg Mobile Donma Sorunu Çözümü

Pubg Mobile Donma Sorunu Çözümü için öncelikle yapmamız gereken telefonumuzun arka planında çalışır vaziyette olan uygulamaları sonlandırmaktır. Fakat bazı uygulamaları ne kadar sonlandırsak da uygulama hala telefonumuzun Ramini kullanıyor olacaktır. Yapmamız gereken ayarlara girip, örneğin en son instagram uygulamasını açtıysak “Ayarlar – Uygulamalar – Instagram” uygulamasını seçiyoruz uygulamayı zorla durdur diyoruz daha sonra depolama seçeneğine tıklayarak verileri temizle diyoruz. Bu işlemi sürekli kullandığınız uygulamalarda Pubg Mobile oyununu oynamadan önce yapmanızı öneririm.

Pubg Mobile Donma Sorunu Ram Temizleme

Pubg Mobile Donma Sorunu Ram Temizleme 

 

Pubg Mobile Donma Sorunu için ram temizleme işi pek fayda etmediyse oyun ayarlarımızı kontrol ediyoruz. Oyunumuzun ayarlar kısmından Grafik ayarlarını açarak ilk önce orta olarak değiştiriyoruz daha sonra hala donmalar gerçekleşiyorsa düşük seçeneğini işaretleyerek, oyunu yeniden başlatarak bu sorunun önüne geçebiliriz. Tüm işlemlere rağmen sorunumuz devam ediyorsa, Pubg Mobile Güncelleme kontrollerini yapalım, muhtemelen güncelleme yapmadığınız için oyununuz şiddetli bir şekilde donmalar yaratıyor olacaktır.

Pubg Mobile Ex Kernel Programı İle Donma Sorunu Çözümü

Tüm anlattığımız çözümlere rağmen Pubg mobile donma sorunu devam ediyorsa sizlere bir program önereceğim. Programın adı Ex Kernel Manager bu program sayesinde telefonunuzun çekirdek ayarlarını yaparak, kasma sorunu gibi problemlerinizi çözebileceksiniz. Ex kernel programı aynı zamanda ram temizleme, ısınma gibi sorunlarınızı çözerek daha kaliteli pubg mobile oyunu oynayabileceksiniz. Kasma sorunu çözümünü bu program sayesinde tam anlamıyla çözeceksiniz. Ex Kernel Programı İndirme işlemini buradan başlatabilirsiniz.

Ex Kernel Programı Ayarları

Pubg Emulatör Donma Sorunu

Pubg Emulatör Donma Sorunu ile karşı karşıyaysanız ilk önce yapmamız gereken pubg emulatör grafik ayarlarını aşağıdaki görseldeki gibi ayarlamanızdır. Görseldeki grafik ayarlarını tamamladıktan sonra oyunu kapatıp açmanız gerekmektedir. Grafik ayarlarınızı düzenledikten sonra bir diğer seçenek olan Tencent Gaming Buddy motor ayarlarını düzenlemektir.

 • Grafikler : Akıcı
 • Kare Hızı (Frame Rate) : Orta
 • Stil : Klasik
 • Düzgünleştirme : Kapalı
 • Grafikleri Otomatik Ayarla : Etkinleştir 
Pubg Emulator Donma Sorunu

Pubg Emulatör Donma Sorunu

Pubg Emulatör Motor Ayarları

Pubg Emulatör Motor Ayarları için Tencent Gaming Buddy programını açıyoruz ve aşağıdaki görselde bulunan ayarları uyguluyoruz. Motor ayarları açmak için TGB uygulamasının sağ üst köşesinde bulunan üç noktaya tıklayarak motor ayarlarını açabilirsiniz.

 • İşleme : DirectX
 • Düzgünleştirme : Dengeli
 • Hafıza : Otomatik
 • İşlemci : 2 Çekirdek (Bilgisayara göre değişkenlik göstermektedir)
 • Çözünürlük : 1680×1050
 • DPI : 240
Pubg Emulatör Motor Ayarları

Pubg Emulatör Motor Ayarları

 

Tüm işlemlere rağmen Pubg Mobile Donma Sorunu ve Pubg Emulatör Donma Sorunu devam ediyorsa grafik ayarlarınızın tümünü sıfıra çekiniz, eğer birden fazla antivirüs programı kullanıyorsanız tek antivirüs programı kullanmanızı öneririz. Oyun booster gibi bu tür programlar mevcutsa bilgisayarınızı daha fazla yavaşlatmasına sebep olabilirler, bu sebepten booster, clear gibi uygulamaları silmenizi tavsiye ederim. Oyun oynamaya başlamadan önce güncellemelerinizi mutlaka kontrol ediniz.

Pubg Mobile İndir

Pubg Mobile İndirmek istiyorsanız buradan indirme işlemini başlatabilirsiniz. Dosya boyutu 39 MB olacaktır fakat oyunu açtığınız zaman yaklaşık 1 GB dosya büyüklüğüne yükleme gerçekleştirecektir.

Pubg Emulatör İndir

Pubg Emulatör İndirmek istiyorsanız buradan Tencent Gaming Buddy sitesinden indirme işlemini başlatabilirsiniz. Dosya boyutu 1.5 GB olacaktır fakat oyunu açtığınız zaman ekstra güncellemelerle karşılaşabilirsiniz.

Aklınıza takılan sorularınızı web sitemiz sorunusor.com‘dan sorabilirsiniz.